Тепер таксі мають право їхати по смузі громадського транспорту! Нові ПДР

“Урядовий портал” Кабінету Міністрів України повідомляє про ухвалення 13 травня проект постанови від Міністерства інфраструктури. В чому суть проекта: водіям таксі рухатись окремою смугою для маршрутних транспортних засобів.

“Сьогоднішнім рішенням Уряд підтримав внесення відповідних змін у Правила дорожнього руху, завдяки чому розширюється коло прав водіїв легальних таксі. Тепер вони також зможуть користуватися цими перевагами”, – прокоментував рішення Уряду Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

В повідомленні зазначається, що дане правило, яке стане пунктом 2.15 чинних Правил Дорожнього Руху, діятиме тільки для ліцензованих водіїв таксі. Відповідно до Закону України “Про автомобільний транспорт” таксі – це легковий автомобіль, обладнаний розпізнавальним ліхтарем помаранчевого кольору на його даху, таксометром, сигнальним ліхтарем із зеленим та червоним світлом у верхньому правому кутку лобового скла, а також нанесеними на дверцятах авто з лівого та правого боків композиціями квадратів, розташованих у шаховому порядку.

Відтепер водії служби таксі в Хмельницькому, можуть рухатись по смугах, що позначені знаками 5.8 та 5.11

Знак 5.8. Дорога із смугою для руху маршрутних транспортних ...

5.8 – Дорога із смугою для руху маршрутних транспортних засобів

Знак 5.11. Смуга для руху маршрутних транспортних засобів – ПДР ...

5.11 – Смуга для руху маршрутних транспортних засобів

Коли обираєте службу таксі, надавайте перевагу тим, хто має ліцензію на автоперевезення.  Завдяки новим правилам, прокладання маршруту буде здійснюватись з урахуванням смуг громадського транспорту, можливості посадки та висадки пасажирів службами таксі у межах цих смуг.

Залишайся на пульсі актуальних новин! Ок2299 – сучасне таксі твого міста!

Джерело